Financial News
Úvod
Spravodajstvo
Komentáre
Investičné príležitosti
Osobnosť
Analýzy
Inzercia
Kontakt
Objednávkový formulár
OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁR
Na stiahnutie
NA STIAHNUTIE
História článkov
HISTÓRIA ČLÁNKOV
VYHĽADÁVANIE V ČLÁNKOCH
NEWSLETTER
(3 x 3) + 1 =
ANKETA
Dosiahne cena ropy v roku 2015 hladinu 20 USD/barel?
Nie
Áno
Prekvapenie od Bank of England
18. 07. 2016 – Ján Jursa

Začiatok týždňa bol na makroekonomické dáta chudobný. Dánska inflácia dosiahla podľa novo zverejnených dát 0.1% na mesačnej báze, keď spomalila z minulo mesačného výsledku na úrovni 0.2%, v súlade s očakávaniami. Na ročnej báze rástli ceny v Dánsku o 0.3%, keď inflácia pozitívne prekvapila a zrýchlila z 0.1% pri očakávaniach na úrovni 0.2%. Priemyselná produkcia v Taliansku klesla na mesačnej báze o 0.6%, očakávaná bola stagnácia, po minulo mesačnom áraste o 0.4%, revidovanom nadol z 0.5%. Nórska spotrebiteľské ceny vzrástli na mesačnej báze o 0.6%, očakávania boli na úrovni 0.2% a minulo mesačný výsledok 0.3%. Na ročnej báze inflácia zrýchlila z 3.4% na 3.7%, očakávané bolo spomalenie na 3.2%.Udalosti okolo Brexitu pokračovali v pondelok odstúpením jednej z dvoch kandidátok na lídra konzervatívnej strany a teda aj ďalšieho premiéra Veľkej Británie, Andrei Leadsom.

celý článok »
Úrokové sadzby nezmenené
28. 07. 2016 – Peter Sagan

Úrokové sadzby USA ostávajú po stredajšom rýchlom vyhlásení guvernérky FEDu Janet Yellenovej bez zmeny. Vyhlásenie prakticky prebehlo rýchlo, pričom guvernérka stihla dodať, že krátkodobé riziká pre ekonomický výhľad sa zmenšili a situácia na trhu práce sa vylepšuje. To sme mohli vidieť počas uplynulých troch týždňov, keď postupne počet žiadostí o podporu v nezamestnanosti klesol a dopadol tak lepšie, ako sa očakávalo. Prakticky tento štvrtok uvidíme, ako bude tento vývoj pokračovať ďalej.
celý článok »
Na stiahnutie
  • Dominik Hrbaty a jeho clanok Nie som financny guru, nechavam si radit
  • Sef asociacie OCP SR s clankom Financne planovanie sa musi stat povinnymm predmetom na skolach
  • Sef sekcie pre kapitalovy trh Ministerstva financii SR a jeho clanok Svita na lepsie casy?
  • Clanok o pripravovanom IPO firmy najvacsieho podnikatela dneska Richarda Bransona s nazvom Pozor v uliciach je lev
  • Predikcie analytikov Capital Markets v clanku Kedy sa skonci sucasny byci trh?
  • Clanok Vladimira Gesperika – generalneho riaditela CAPITAL MARKTES pod nazvom Partnerstvo je zavazok
  • Všetko je inak, prekvapivý záver súbojov v D.C.
na stiahnutie »
Nápoj do kuchyne - CAPITAL MARKETS
02. 02. 2015 – Ing. Boris Krnáč

Príbeh Pepsi-Coly sa začal v roku 1898, Calebom Bradhamom, miestnym lekárnikom, ktorého pôvodný objav mal slúžiť na úplne iné účely, ako ho dnes poznáme. Po prerušení štúdia medicíny si Bradham v Severnej Karolíne založil drogériu v meste New Bern, ktorá sa stala miestom kde vynašiel Pepsi-Colu. V roku 1893 sa “Bradov drink“ ako ho na začiatku nazval, cez noc stal senzáciou. Bradham v roku 1898 premenoval svoj nápoj na Pepsi-Colu, ktorej meno je odvodené od enzýmu Pepsin aj napriek tomu, že ho neobsahuje, pretože veril že je to liek, ktorý pomáha proti nechutenstvu

celý článok »
Kedy sa skončí súčasný býčí trh?
11. 11. 2014 – Mgr. Tomáš Greguš

Od roku 2009 akciové trhy rastú z pekelných 666 bodov, kam klesol index S&P500. V septembri 2014 sme narástli až na 2022 bodov, ako dlho dokáže trh ešte rásť? Nastal už čas zrealizovať zisk, alebo má akciový trh ešte stále potenciál? Dokážeme nájsť nejaké signály, ktoré nám pomôžu odhadnúť, že sa situácia mení?
Od konca krízy je trh neustále bombardovaný pochybnosťami, či rast nekončí. Určite si spomíname na tlačenie peňazí zo strán centrálnych bánk, ktoré do istej miery stále pokračuje, a strach z budúcej inflácie.

celý článok »

© 2016 Capital Markets FINANCIAL NEWS
Úvod  |  Spravodajstvo  |  Investičné príležitosti  |  Osobnosť  |  Analýzy  |  Inzercia  |  Kontakt